Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Girişim Merkezi, Eylül ayında Üsküdar'da açılıyor.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, yerli ve milli teknolojileri desteklemek amacıyla Üsküdar Ünalan Mahallesi'nde ilk girişim merkezini hayata geçiriyor. Kısaca T3GM olarak adlandırılan merkezde belirli teknoloji odak noktalarında kümelenme hedefleniyor.

 

Belirlenen odaklar etrafında girişimciler, şirketler, uzmanlar, sektör temsilcileri, akademisyenler, üniversiteler ve STK'lar ve benzeri konu paydaşlarının kümelenmesi gerçekleştirilecek. Bu sayede Türkiye'de bir ilk gerçekleştirilmiş olacak. Yıllardır konuşulup hayata geçirilemeyen sanayi-üniversite açmazı, çok daha fazla tarafın biraraya gelmesiyle çoklu şekilde aşılmış olacak.

 

T3GM-Üsküdar, 100'ün üzerinde insanın aynı anda kullanımına cevap verebilecek. Kafe, seminer, konferans salonu, fuaye alanları ve açık mekanik-elektrik-robotik atölyeleriyle girişimcilere hizmet edecek. Bunun yanı sıra küme çalıştaylarına ve sektörel buluşmalara ev sahiplği yapacak.

 

T3GM'ye başvurular Ekim ayı içerisinde başlayacak. Başvuru forumunu dolduran katılımcılar, daha sonra ön seçmelerde de başarılı olduktan sonra hakem heyetleri tarafından birebir mülakatlara çağırılacak. Başarılı olanlar ön kuluç, kuluçka ve hızlandırma programlarına dahil edilecek.