T3GM - MUSTAFA UÇAK

MUSTAFA UÇAK

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Mustafa UÇAK, 25.05.1982’de İstanbul’da doğdu. 2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı sene Yeditepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programına başladı.
Telekomünikasyon yazılımları test mühendisi olarak 2006 senesinde profesyonel iş hayatına atılan UÇAK, farklı özel sektör firmalarında çalıştıktan sonra 2011 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSBAK A.Ş. bünyesinde göreve başladı.
 İstanbul genelinde birçok önemli projede proje yöneticisi olarak görev aldıktan sonra 2014 yılında İBB Trafik Kontrol Merkezi Koordinatörlüğü yapan UÇAK Şubat 2015 tarihinde Haberleşme ve Görüntü Sistemleri Yöneticiliği görevine atandı.İnovasyon ve akıllı şehirler konusunda kendini geliştiren UÇAK Mayıs 2016 tarihinde Türkiye’nin ilk akıllı şehir ofisinin kurulmasında yer aldı. Halen bu ofis bünyesinde Akıllı Şehir Koordinatörü olarak görev yapmakta ve ayrıca Zemin İstanbul İnovasyon Merkezinin yönetim ekibinde yer almaktadır.
İyi derecede İngilizce bilen UÇAK, evli ve iki çocuk babasıdır.