T3GM - ÖMER KÖKÇAM

ÖMER KÖKÇAM

YÖNETİM KURULU ÜYESİ / VAKIF MÜDÜRÜ

Erzurum’da 1986 yılında doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini bu kentte almış olup, lise eğitimini İkizdere Anadolu İmam Hatip Lisesinde birincilikle tamamlamıştır. 2011’de Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Sosyoloji (Çift anadal) bölümlerinden dereceyle mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini aynı üniversitede Sosyoloji alanında derece ile  tamamlayan Kökçam, Marmara Üniveristesinde iletişim ve proje yönetimi üzerine eğitimler almış, hâlihazırda İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde Sivil Toplum Yönetimi alanında akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

2012 yılında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB), Proje Koordinatörü olarak iş hayatına başlamış,  2017 yılına kadar çeşitli kademelerde yöneticilik yapmıştır. 

Öğrencilik yıllarında ve iş hayatında, Avrupa Birliği (Ulusal Ajans), Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kalkınma Ajansları bünyesinde birçok proje yazmış ve yürütücülüğünü yapmıştır. Yürüttüğü Projeler ulusal ve uluslararası alanda birçok ödüle layık görülmüştür. 

Lise eğitimini aldığı İkizdere Anadolu İmam Hatip Lisesinin mezunlar derneğinin kurucu başkanlığını yapmış, (2013-2019) Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul Temsilciliği’nde il başkan yardımcısı olarak görev almıştır. (2014-2017)

Evli ve iki çocuk babasıdır.