T3GM - BAŞVUR
GYP Fikir Maratonu

Eğitimin Geleceği GYP Fikir Maratonu Nedir?

T3 Girişim Merkezi Girişimci Yetiştirme Programı kapsamında düzenlenen fikir maratonlarının bu dönemki konusu: Eğitimin Geleceği.

Bugün çevrimiçi eğitim platformları ve öğretim materyalleri olarak hayatımıza yerleşen eğitim teknolojileri zamanla yerini sanal gerçeklik (VR) ve arttırılmış gerçeklik (AR) ile deneyimleme ortamları, eğitim verisine göre kişiselleştirilmiş eğitim, yapay zeka öğretmenler gibi çeşitli uygulamalara bırakacaktır.

Eğitim, toplumların ve dünyanın kaderini belirleyen en güçlü niteliklerin başında gelir. İyi bir eğitim sistemi hem toplum refahı hem de bilimsel ilerleme ve inovasyon için anahtar niteliğindedir. Ezbere dayalı geleneksel eğitim sistemi, bilgi çağında nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesinde yetersiz kalmaktadır. Yapay zeka ve bilişim tekniklerinin gelişmesiyle teknolojinin eğitimde kullanımı da yaygınlaşmıştır. Bugün çevrim içi eğitim platformları ve öğretim materyalleri olarak hayatımıza yerleşen eğitim teknolojileri zamanla yerini sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) ile deneyimleme ortamları, eğitim verisine göre kişiselleştirilmiş eğitim, yapay zeka öğretmenler gibi çeşitli uygulamalara bırakacaktır. 2019 yılı pandemi ile birlikte hayatımızda dijitalleşmeyi zorunlu kılarken eğitim alanında da geniş çaplı değişimler yaşanmış ve yeni normalle birlikte fırsat eşitsizliği en temel düzeyde ortaya çıkmıştır. Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu; eğitimin geleceğini teknolojiyle şekillendirme, eğitim alanında yaşanan ve yaşanması muhtemel sorunlara çözüm bulma ve eğitimi sosyoekonomik düzeyi fark etmeksizin her öğrenci için erişilebilir hale getirmeye katkı sağlama amacı taşımaktadır.

*Maratonun proje haline getirilebilmesi ve ilgili kurum ve kuruluşlara katkı sunabilmesi için alternatif çözümler raporlaştırılarak web sitemizde yayınlanacaktır.

Takvim

Son Başvuru Tarihi
16 MAYIS 2021 23:59
1.GÜN 19 MAYIS 2021

00:00 Fikir Maratonu Başlangıç
21:00 Görev Teslimi – I, II, III

2.GÜN 20 MAYIS 2021

09:00 – 21:00 Mentor Görüşmeleri
16:50 Görev Teslimi – IV, V
23:50 Görev Teslimi – Sunum

3.GÜN 21 MAYIS 2021

Jüri Ön Değerlendirmesi

4.GÜN 22 MAYIS 2021

10:00 Finalist Takımların Duyurusu
17:30 Jüri Değerlendirme Sunumları
19:00 Ödül Töreni ve Kapanış

Sıkça Sorulan Sorular

Lise öğrencileri ve üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına kayıtlı olan öğrenciler başvuruda bulunabilir.
Takımlar en az 3, en fazla 5 kişiden oluşabilir. Bireysel başvurular kabul edilmemektedir.
Takımınızı başvurudan önce planlamış olmanız gerekmektedir. Maratonun başlamasıyla birlikte takım kurmanız için ek süre verilmeyecektir.
Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu başvuruları T3 Vakfı Kurumsal Yönetim Sistemi (KYS) üzerinden alınmaktadır. Başvuru iki adımda gerçekleşir:
i. KYS genel kayıt aşamaları tamamlanır. Başvuru adımları ve takımınızı sisteme nasıl ekleyeceğinize dair detaylı bilgi için tıklayın.
ii. Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu başvurusu gerçekleştirilir.
* KYS’de kayıtları bulunan öğrenciler sisteme kayıtlı mail adresleri ve şifreleriyle giriş yaparak takım kayıtlarını oluşturduktan sonra “Açık Başvurular” kısmından doğrudan başvuru yapabilirler.
** Başvurunuzun tamamlandığından emin olmak için ana sayfanın en altındaki “Başvurularım” kısmında maraton başlığını görebiliyor olmanız gerekmektedir.
Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu’nda sizlere görevler verilecektir. Bu görevleri belirtilen süre içerisinde sisteme yüklemiş olmanız gerekmektedir. Aksi halde takımınız maratondan elenecektir.